Projekt KLUCZ jest realizowany wspólnie przez Wydział Chemii (WCh), Wydział Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej (WFAiIS) oraz Wydział Matematyki i Informatyki (WMiI).
Celem głównym projektu KLUCZ jest wzrost najważniejszych kompetencji osobistych, komunikacyjnych, zawodowych, informatycznych i analitycznych u 240 studentów (107 kobiet i 133 mężczyzn) ostatniego roku studiów stacjonarnych I (S1) i II (S2) stopniana kierunkach Materiały współczesnych, technologii, Chemia, Chemia i technologia żywności, Chemia kosmetyków, Automatyka i robotyka, Informatyka stosowana, Fizyka, Fizyka techniczna, Astronomia, Matematyka, Matematyka i ekonomia, Informatyka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa poprzez realizację szkoleń certyfikowanych, zajęć warsztatowych, zadań praktycznych w formie projektowej, zajęć dodatkowych organizowanych z otoczeniem społeczno-gospodarczym i wizyt studyjnych w ramach Programu Rozwoju Kompetencji na rzecz dalszego kształcenia i/lub zatrudniania absolwentów w okresie 1.10.2016-30.09.2019.
Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 2 332 846,60 zł
Wartośc projektu ogólna: 2 409 346,60
Jeżeli jesteś studentem Wydziału Chemii...
Jeżeli jesteś studentem Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej...
Jeżeli studentem Wydziału Matematyki i Informatyki...
i jeżeli studiujesz na ostatnim roku studiów I lub II stopnia to dzięki projektowi KLUCZ możesz uzyskać nowe kompetencje, wiedzę i umiejętności potwierdzone certyfikatami. Dzięki projektowi KLUCZ możesz wziąć udział w działaniach zwiększających Twoje szanse na rynku pracy jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Projekt KLUCZ oferuje możliwość zdobycia nowych kompetencji, udział w zaawansowanych kursach, tworzenie projektów i uzyskanie certyfikatów. Ponadto, wizyty u pracodawców w kraju i za granicą. Cała oferta jest bezpłatna dla uczestników projektu KLUCZ, chociaż udział w analogicznych kursach i uzyskiwanie certyfikatów „na wolnym rynku” jest bardzo kosztowne. KLUCZ to zwiększa Twoje szanse na znalezienie pracy zgodnej z wykształceniem.
Uwaga: oferta adresowana do studentów ostatniego roku studiów stacjonarnych I (S1) i II (S2) stopnia na kierunkach Materiały współczesnych technologii, Chemia, Chemia i technologia żywności, Chemia kosmetyków, Automatyka i robotyka, Informatyka stosowana, Fizyka, Fizyka techniczna, Astronomia, Matematyka, Matematyka i ekonomia, Informatyka.
Plan kursu dokształcającego KLUCZ UMK
Program kursu dokształcającego KLUCZ UMK
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) został zatwierdzony przez Komisję Europejską 17 grudnia 2014 r. PO WER jest programem, który z jednej strony odpowiada na potrzeby reform w obszarach zatrudnienia, włączenia społecznego, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia idobrego rządzenia, z drugiej zaś oferuje wsparcie bezpośrednie w obszarach, których wsparcie z poziomu krajowego jest uzasadnione obiektywnymi przesłankami. W programie, oprócz środków EFS dostępne będą także środki Inicjatywy na rzecz zatrudnienia osób młodych, dlatego wsparcie osób młodych do 29 roku życia odbywa się w ramach PO WER, a nie w Regionalnych Programach Operacyjnych. Ponadto w PO WER wspierane są innowacje społeczne, projekty mobilności międzynarodowej i współpraca ponadnarodowa, a także wsparcie szkolnictwa wyższego.
Europejski Fundusz Społeczny (EFS) wspiera dążenie do wysokiego poziomu zatrudnienia i wysokiej jakości miejsc pracy, poprawę dostępu do rynku pracy oraz mobilność geograficzną i zawodową pracowników. Ułatwia im dostosowanie się do zmian w przemyśle oraz w systemach produkcyjnych koniecznych dla zrównoważonego rozwoju. Zachęca do wysokiego poziomu kształcenia i szkolenia dla wszystkich oraz wspiera przechodzenie młodych ludzi z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia, zwalcza ubóstwo, wzmacnia włączenie społeczne, oraz wspiera równość płci, niedyskryminację i równe szanse. EFS jest jednym z pięciu głównych funduszy, poprzez które Unia Europejska wspiera rozwój społeczno-gospodarczy wszystkich krajów członkowskich. Jego zasoby finansowe inwestuje się w ludzi, szczególnie tych, którzy mają trudności ze znalezieniem pracy.